[ Webhosting profitux.cz ]
Velká sithská válka

Datum: 4,000–3,996 BBY
Strany: Exarovo sithské impérium, Sithshké bratrstvo, Krathové, Mandaloriáni / Galaktická republika, Řád jedi
Výsledek: Pyrrhovo vítězství Republiky, pád Exara Kuna, rozpad Sitshkého bratrstva


Byl to jeden z největších konfliktů mezi Sithy a Jedii v historii. Válka trvala od roku 4,000–3,996 BBY. Tento konflikt je součástí tzv. Starých Sithských válek.

Příchod Exar Kuna
Když byl Exar Kun zlákan temným duchem Freedona Nadda, vydal se na měsíc Yavin IV, kde nalezl sithské chrámy a Massassie, poslední pozůstatky po Naga Sadowovi. Massassie ovládl a začal pilně studovat sithskou alchymii a veškeré znalosti o temné straně. Díky ní se dozvěděl, že na planetě Cinnagar v systému Teta jsou bytosti používající temnou stranu. Rozhodl se, že, by ho mohli ohrozit, a tak se je vydal zabít. Těmito bytostmi byli Aleema Keto a její bratranci, kteří získali znalosti temné strany od Freedona Nadda a ovládli celý systém se svou armádu Krathů. Byl s nimi i Ulic Qel-Droma, Jedi, který je infiltroval, ale protože mu byl do žil vstříknut sithský jed, pomalu ale jistě podlehl temné straně. Když Exar na Cinnagar dorazil, nalezl Ulica a Aleemu a rozhodl se je zabít. Ulic a Exar spolu začali bojovat. Díky velké blízkosti se jim však aktivovaly sithské amulety a zjevil se jim duch Marky Ragnose, který jim nařídil, aby přestali bojovat a znovuobnovili řád Sithů. Exara povýšil na Temného pána a Mistra a Ulica určil jako jeho učedníka. Ulic poté získal po porážce Mandalora všechny Mandaloriany na svou stranu, a tak začala Velká Sithská válka.

Válka
Ulic vedl vojska do boje s pomocí Aleemy, která ovládala sithskou techniku oklamání mysli, díky níž vytvářela iluzorní lodě, a proto se jejich flotila zdála být větší, než byla. Ulic dobýval planetu za planetou a prokázal se jako výjimečný stratég. Exar mezitím v řádu Jedi hledal nové stoupence, ochotné nasledovat sithská učení a připojit se k jeho Bratrství Sithů. Zemřelo mnoho Jediů, světlých i temných. Mnoho mužů bylo zabito a zdálo se, že válka je bez konce. Pak ale Aleema zradila Ulica, opustila ho a zavelela k ústupu. Ulic byl zadržen Jedii a stanul před soudem na Coruscantu. Přišel si pro něj sám Exar s Mandalorem Nezdolným a před zraky všech zavraždil svého bývalého mistra Vodo-Siosk Baase a Ulica osvobodil.
Válka pokračovala až do chvíle kdy Jediové Todd Doneta, Nomy Sunrider a Ulicuv bratr Cay prišli svého přítele zachránit. Ulic ve vzteku svého bratra zabil a tím odmítl temnou stranu. Nomy, zděšená tím co vidí, použila zvláštní techniku Světlé strany a odřízla Ulica od Síly. Než se Ulic zhroutil, se slzami v očích prozradil, kde se Exar skrývá.
Sithská armáda byla poražena, i Aleema a její Krathové byli poraženi, Mandaloriani byli zdecimováni a zahnáni na Onderonský měsíc Dxun, kde zemřel i Mandalore Nezdolný.

Muur

Když se nad Yavinem IV shromáždila celá republiková flotila vedená Mistrem Jedi Thonem a rytíři Nomi Sunrider a Tottem Doneetou, Exar věděl, že prohrál, a tak svolal většinu Massassiů do hlavního sálu svého chrámu a pomocí Force Drain z nich všech vysál život a stal se něčím mezi duchem Síly a živou bytostí, dostal se vlastně do jiné sféry existence. V okamžiku jeho „povznesení se“ spojení Jediové použili sílu Wall of Light, aby očistili Yavin IV od temné strany, Exarovy přítomnosti a uvěznili jeho ducha. Nicméně jedijská moc nečekaně reagovala s kolosální masou temné strany a vznikla bouře, která pohltila všechny stopy po Exarovi a Massassiích.
Tak skončila Velká Sithská válka a Nový Zlatý věk Sithů se nedostavil.
V hlavním Exarově chrámu budou mít o 4000 let později základnu Rebelové a později zde bude Jedi Praxeum.

by ScorpiO

Zpět na seznam bitev

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.