[ Webhosting profitux.cz ]
Mytth'raw'nuruodo - Thrawn

   Thrawn
Mytth'raw'nuruodo, lépe známý pod jménem Thrawn, byl Chisský muž, sloužil v Císařském námořnictvu a stal se jediným nelidským Velkoadmirálem. Byl považován za nejlepšího vojenského stratéga v námořnictvu, a přes Říšskou přísnou nelidskou politiku se dostal k mocenskému postavení.
Thrawn sloužil jako důstojník v Chisské expanzní obrané flotile mnoho let, kde demonstroval její oslnivost. Nicméně, mnoho z Thrawnovy cesty bylo opačné k Chisské společnosti a tak byl vyhoštěn. Thrawn byl objeven Imperialním námořním důstojníkem Vossem Parckem (když sám beze zbraně pokořil celý imperiální výsadkový tým), pak ho předvedl před Palpatina. Palpatine už se dozvěděl o Thrawnovi v 27 BBY a znal jeho dovednosti a schopnosti.
V průběhu doby, Thrawn stoupal po žebříku, a v 2 ABY se stal 13. Velkoadmirálem v Imperiálním námořnictvu. Brzy po tom, Thrawn odešel na tajné mise mapovat neznámé oblasti, kde si založil základnu známou jako: Ruka Thrawnova. Zůstal tam na několik let po bitvě o Endor, kde zemřel Palpatin. Říše byla na pokraji zhroucení 9 ABY, když se Thrawn vrátil. Měl plán rozmačkat novou republiku. Ačkoli Velkoadmirál byl schopný rozdělit novou republiku několika mocnými ránami, byl neschopný zničit fledglingtskou vládu. Thrawn zahynul v bitvě o Bilbring rukou Rukha, jeho Noghrijskou tělesnou stráží. Když se nedávno dozvěděl, že Říše zradila jeho lid. Thrawn měl plán, když zemře deset let po jeho smrti nastoupí jeho klon, ukrytý v jeho pevnoti Ruce Thrawnovo, naneštěstí se podařilo Maře Jade a Luku Skywalkerovy ho zničit zatopením klonovací komory než se probudil k životu.
Ačkoli Thrawn byl mrtvý, byl by připomínán jako geniální taktik a Imperiální vůdce, který téměř svrhl novou republiku.


Thrawn


by Cody

Zpět na seznam přívrženců galaktického Impéria

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.