[ Webhosting profitux.cz ]
Trachta

Velkomoff Trachta
"Musíme zničit sithy a zachránit tak Impérium"
- Velkomoff Trachta

Trachta byl velkomoffem v sektoru Imperiálního centra a hlavním strůjcem v Anti-Sithském spiknutí proti Palpatinovi a Vaderovi, jež nakonec vyústilo v jeho smrt.

Trachta se s tehdejším senátorem Palpatinem setkal v Repulikové Univerzitě ještě před klonovými válkami, kde ho Palpatinovy lekce zaujaly a nabídl proto Palpatinovi své služby. Tím ho natolik zaujal, že Trachtu prosadil jako instruktora na Republikové vojenské akademii, kde Trachta nakonec vyučoval o taktice a zpravodajství.
Později v Klonových válkách byl zraněn termálním detonátorem, který ho připravil o ruce a oči, jež musely být nahrazeny kybernetickými implantáty.
Po vyhlášení Impéria byl Trachta, jakožto Palpatinův věrný obdivovatel, jedním z prvních jmenovaných moffů.
Ovšem s tím spojená moc začala Trachtovi brzy soupat do hlavy. I když byl později povýšen na velkomoffa, jeho touha po moci ho dovedla k tomu, že začal osnovat spiknutí proti Císaři, po jehož smrti by převzal moc nad Impériem.
Deset let dolaďoval plán, k němuž přizval i další spiklence z řad moffů a armády, až byl několik měsíců před Bitvou o Yavin připraven k činům. Když se dozvěděl, že Palpatine chce rozpustit senát, správně odhadl, že takový čin rozpoutá spoustu nevole, jež by mohla Palpatina sesadit. Ovšem již bez toho, aby on dosedl na trůn místo něj.
Prvním Trachtovým neúspěšným pokusem byl pokus vyhodit do vzduchu Palpatinovu lambdu, ale tento plán nevyšel a pouze zabil několik členů císařské gardy.
Příležitost uskutečnit další plán ale Trachta nedostal, protože jeho spolukonspirátor, velkomoff Bartam, najal zabijáka, aby ho odstranil a vrchní postavení tak získal pro sebe. Avšak netušil, že Trachta také vydal rozkaz k jeho zabití.
Zabiják nakonec zastřelil Trachtu do zad v jeho vlastním pokoji, na druhé straně mezitím generál Skosef zabil Bartama, ale poté byl zabit jeho stormtroopery.
Po jejich smrti zůstal tedy jediným konspirátorem moff Kadir, který se pokusil se stormtroopery zabít Palpatina v jeho trůním sále. Byl však i se svými vojáky Palpatinem a jeho gardisty během chvíle zmasakrován.
Trachtův plán na svržení Sithů tedy nakonec skončil fiaskem, jež stálo život všechny konspirátory.


by Potan

Zpět na seznam přívrženců galaktického Impéria

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.