[ Webhosting profitux.cz ]
Senátorka Viqi Shesh

Viqi Shesh
I když nebyla tak sadistická jako Palpatine, Sheshina zloba vycházela z její sobeckosti. Smrt nebo zotročení biliónů bytostí pro ni nic neznamenala, jen když jí samotnou vynesla na vrchol.
Narodila se v bohaté rodině na Kuatu a byla přesvědčená, že mít moc je její právo už od narození. Když zemřel vládnoucí průmyslník Kuat z Kuatu, který se pokusil rozbít přístavní část doků planety, byla ještě pouhé děvče. Během následné rekonstrukce ztratila rodina Sheshových své postavení a začala proto pracovat na vybudování tajných vazeb s Novou Republikou. Když o čtyři roky později padla imperiální správa Kuatu, získala rodina tolik nových zakázek na stavbu lodí od horlivých klientů Nové Republiky, že odmítala podepisovat dohody, které nevynesly alespoň jeden bilión kreditů.
Viqi Shesh vstoupila do politiky méně než šest let před invazí Yuuzhan Vongů a svoji kampaň platila z rodinných peněz. Po svém zvolení zužitkovala svou nezkušenost v senátní politice. Obratně manipulovala holozprávami, aby věnovaly stovky hodin reportážím na její oblíbené téma – pomoc zuboženým uprchlíkům. Za krátký čas zasedla v senátním výboru pro válečné uprchlíky a získala si na půdě senátní komory pověst poctivého a otevřeného vyjednavače. V časech zahájení tažení Yuuzhan Vongů a po zničení Ithoru se dokonce stala členkou poradního sboru prezidenta Fey´lyy.
Ve svém nitru chovala Viqi Shesh vážné pochybnosti, jestli její strana vůbec dokáže válku vyhrát. V přestrojení za kuatského telbuna se setkala s Reckem Deshem z Mírové brigády. Senátorka jim poskytla údaje o tajné trase, po které měla republiková rozvědka převážet dva nepřátelské odpadlíky. Doufala, že poté, co Mírová brigáda získá odpadlíky zpět, Yuuzhan Vongové poznají její ochotu hrát jim do karet. Po porážce Nové Republiky na Fondoru se s Viqi Shesh setkal Nom Anor v její kanceláři a poděkoval jí za navrácení „ukradeného majetku“ jeho lidu a ona na oplátku projevila zájem o oboustrannou spolupráci. Brzy obdržela vilipa, kterým komunikovala se svými partnery, a maskovacího ooglitha.
Viqi Shesh věděla, že Yuuzhan Vongové chtějí obětovat tisíce uprchlíků svým bohům. Využila tedy svoji pozici a zařídila masivní přesun uprchlíků na Duro, které bylo příštím cílem Yuuzhan Vongů. Když Viqi Shesh kontaktoval válečný pán Tsavong Lah, pokoušela se mu Viqi Shesh co nejvíce zalíbit, avšak Tsavong Lah pro ní měl jen pohrdání. Věnovala Yuuzhan Vongům vornskra z planety Myrkr citlivého k Síle, kterého Yuuzhan Vongové předělali na voxyna lovícího rytíře Jedi. Rozdělila senát na dvě skupiny, když se pokoušela delegáty přesvědčit, že vydání všech rytířů Jedi je jediná možnost, jak zajistit bezpečí Nové Republiky.
Bitva o Coruscant Prezident Borsk Fey´lya tvrdě pracoval na tom, aby svou vládu znovu sjednotil. Viqi Shesh tedy navrhla válečnému pánovi, že by tichá vražda mohla uvolnit cestu k tomu, aby jeho místo zaujala ona sama. Tsavong Lah ji zkontaktoval se skupinou tajných agentů, jejich pokus o atentát však selhal.
Na Lahův rozkaz vedla Shesh útok na Hana a Leiu Solovi a jejich synovce Bena Skywalkera. Útok na Solovu Residenci nicméně nevyšel a navíc odhalil Sheshinu pravou tvář a rozsah její kolaborace. Tento debakl a prozrazení její agendy jí donutilo uprchnout do Coruscantského podsvětí. Shesh se snažila svou situaci vylepšit, a tak se během Vongského útoku na Coruscant pokusila opět unést malého Bena Skywalkera.
Ani tento pokus jí však nevyšel, a tak byla Shesh nucena vrátit se ke svým Yuuzhan Vongským pánům s prázdnýma rukama. Protože její zrada byla nyní veřejně známá, Shesh se stala pro Laha neužitečnou, a proto byla Válečným Pánem odsouzena k popravě. Protože však nabídla Lahovi velmi cennou radu, byla ušetřena a na krátkou dobu se stala Lahovou špión-mistryní. V této roli jí byla dána kontrola nad Vongským špiónem Tamem Elgrinem, který sbíral informace na planetě Borleias. Následně byla Shesh určena do týmu vyslaného na zničený povrch Coruscantu s cílem zajmout nebo zabít Jedie, kteří se na planetu dostali během útoku.
Shesh strávila poslední dny svého života v poničeném Galaktickém městě, kde byla pod útokem speciálního komanda Vongských válečníků, kteří byly Lahem tajně vysláni, aby zrádnou ženu kontrolovali. Navíc byla napadena i poblázněným Temným Jediem. Nakonec však na planetu dorazil i Luke Skywalker se svou ženou Marou Jade. Shesh si uvědomila, že proti takové přesile nemá naději, a tak se rozhodla skočit z výškové budovy a ukončit tak svůj život.

by Vegi & ScorpiO

Zpět na seznam Rebelů

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.