[ Webhosting profitux.cz ]
Eclipse-class Super Star Destroyer

 Eclipse
Popis
Obranné a útočné systémy
Nejsmrtonosnější zbraní na tomto destruktoru byl Superlaser, který byl téměř stejně silný, jako ten na Hvězdě Smrti. Tento Superlaser byl vrchol zbrojního výzkumu Imperiálního loďstva.
Eclipse byla schopná snadno zničit jiné Hvězdné destruktory třídy Super, např. Annihilator, když Tyber Zann ukradl Eclipse a získal tak kontrolu nad Kuatem. Zničení jiné lodě však nedokazuje sílu Superlaseru. Tato zbraň dokázala prostřelit jakýkoliv planetární štít, otevřít zemskou kůru a spálit celé kontinenty. Superlaser byl nejčastěji používán k ničení nepřátelských bitevních lodí a vesmírných stanic. Eclipse těžila z nejnovějších zbraňových vylepšení za několik posledních desetiletí. To zahrnovalo projektory umělé gravitace a lepší iontová děla. Kromě toho byla tato loď vyzbrojena stovkami těžkých laserových a turbolaserových baterií.
A mimo své palebné síly měla navíc Eclipse štíty tak silné, že by mohla narážet do nepřátelských lodí bez rizika poškození.

Pohonné systémy
Stavba Eclipse Eclipse byla mobilnější než Hvězda Smrti. Byla totiž vybavena dvěma obřími hyperpohony a rychlými podsvětelnými motory.

Můstek
Zahrnoval hlavní komunikační pole a senzorové pole, která se nacházela na levoboku a pravoboku. Je zde také umístěn deflektor štítů pro velitelské centrum, na horní oblasti.

Doplňkové info
Na Eclipse se pro letecké útoky nacházelo 600 TIE Interceptorů a 96 TIE bombardérů, což tvořilo 58 letek, pro pozemní utoky zde bylo 150 000 vojáků, 100 AT-AT a základny, které se vysazovaly na obsazené planety. Hangáry byly umístěny po stranách lodi, na přídi a na zádi.
Pro správný chod lodě bylo třeba více než 700 000 pracovníků, Eclipse II měla navíc Shadow Droid Starfighters. Vojenské kasárna byly umístěny na spodní přední straně lodě v přední části hangárové oblasti.

Historie
Stavba Eclipse začala brzy po vypuknutí Galaktické občanské války, kolem roku 0 ABY. Zatímco se stavěla první loď, původní prototyp Eclipse byl přestavěn na bitevní stanici Tarkin, která byla zničena povstaleckou rozvědkou 3 ABY. 4 ABY byl Superlaser plně funkční. Tyber Zann, šéf zločineckého syndikátu, chtěl získat záznamy o lodi, aby napadl Kuat a převzal kontrolu nad Eclipse, aby tak způsobil škody Impériu i Povstalecké alianci. Zann poté neměl využití pro Eclipse, a nechal loď ve vesmíru.
Později byla tato loď dokončena a stala se vlajkovou lodí císaře Palpatina, spolu se svou sesterskou lodí Eclipse II.
17,5 km dělalo z téhle lodě tu nejdelší, co kdy byla postavena, a zároveň nejvíce ozbrojenou válečnou loď všech dob. Porazit ji nedokázaly ani její následovníci jako Eye of Palpatine a Kuat Star Dreadnaughts, které se objevovaly i v novorepublikové éře. Postavit Eclipse trvalo skoro tak dlouho jako Hvězdu Smrti, a po většinu svého působení sloužila jako orbitální stanice u planety Byss.

Eclipse vstupuje do systému měsíce Pinnacle
Eclipse byla zničena spolu se znovuzrozeným císařem 10 ABY. Během útoku na měsíc Pinnacle v systému Da Soocha, kdy Luke Skywalker a jeho sestra, princezna Leia Organa Solo, dokázali narušit císařovu kontrolu nad Force Storm, masivním vzplanutím temné strany Síly, kterou císař povolal, aby se vypořádal s Republikovou flotilou.
Po této katastrofě, nahrazuje Eclipse II tu původní. Byla trochu jiná než její předchůdce. Lando Calrissian a Wedge Antilles vedli malou skupinu plavidel proti mocné bitevní lodi nad planetou Onderon. R2-D2 byl schopný nabourat hlavní počítač Eclipse II a poté ji poslat do hyperprostoru na kolizní kurz s Galaxy Gun. Eclipse II vrazila do Galaxy Gun a byla zničena následkem mohutné exploze, která zničila i Galaxy Gun. Poslední střela byla vtažena gravitační anomálií, jež ovlivnila Byss a zničila jej.

Technické informace
Výrobce: Kuat Drive Yards
Třída: Bitevní loď
Délka: 17 kilometrů
Hyperpohon: třída 2.o, záložní třída 6
Maximální zrychlení: 940 G
Výzbroj: superlaser, 550x laserové dělo, 500x turbolaser, 75x iontové dělo,
100x tažný paprsek, 10x gravitační studna
Doplňky: 600X TIE Interceptor, 96x TIE Bombardér, 100X AT-AT, 5x základna
Posádka: 708 470 + 4 170 střelců
Minimalní posádka: 88 500
Pasažéři:15 000 vojáků
Náklad:600 000 metrických tun


by Dumby

Zpět na seznam Imperialní vzdušné techniky

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.