[ Webhosting profitux.cz ]
Gladiator Star Destroyer

 Gladiator Star Destroyer
Gladiator Star Destroyer Třída Gladiator byla původně navržena loděnicemi Rendili StarDrive jako doprovodná loď pro Victory Star Destroyer. Konečný návrh lodi byl však hotov až po konci klonových válek a v době, kdy již Victory Star Destroyer nebyl Impériem nadále považován za nejdůležitější válečnou loď a projekt byl předán Kuat Drive Yards. Kuat Drive Yards změnil doprovodnou úlohu na hlídkovou, kdy měly lodě mít dost vojáků, stíhačů a palebné síly na to, aby se dokázaly vypořádat s pirátskými skupinami nebo obrannými silami planet na okraji galaxie. Za občanské války, kdy se v oblastech ve kterých tyto lodě hlídkovaly začaly rebelové nasazovat těžší lodě, staly se lodě této třídy, stejně jako jiné menší lodě překonány rebelskými loděmi.
Třída Gladiator byl malý dvoumotorový Star Destroyer, vybavený zbraněmi proti větším lodím. Protonovými torpédomety, nebo vrhači střel s velkými zásobníky a několika bateriemi turbolaserů. Zásobníky munice byly umístěny hluboko uvnitř lodě a jednotlivá torpéda nebo střely byly dopravníkovým pásem dopravovány k odpalovacím zařízením. Pro lodě této třídy byl charakteristický rozlehlý hangár na přídi lodi, jehož otvor rozděloval lodní příď na dva oddělené výběžky. V hangáru, který umožňoval odlet či přistání několika strojům zároveň, bylo místo pro 24 stíhačů.

Technické parametry

Výrobce:
Rendili StarDrive (návrh), Kuat Drive Yards
Délka: 500 m
Hyperpohon: třída 1, záložní třída 8
Výzbroj: 6x baterie lehkých dvouhlavňových turbolaserů, 2x baterie laserových děl k bodové obraně, 3x projektor tažných paprsků, 2x protonový torpédmet/vrhač střel
Posádka: 1 255
Náklad: 1 200 vojáků, 6 000 tun
Zásoby: 2 roky


by Mandalorian

Zpět na seznam Imperialní vzdušné techniky

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.