[ Webhosting profitux.cz ]
TIE/D Defender

Defender
efender byl vysoce výkonný stíhač série TIE, vyvinut pro císařskou flotilu před bitvou o Endor. Znamenal posun v designu stíhačů a narozdíl od předchozích modelů TIE, letoun disponoval hyperpohonem, stejně jako deflektory, které mu umožňovaly pracovat nezávisle na válečných lodích. Stíhač kombinoval rychlost a hbitost s palebnou silou.
To z něj dělalo pravděpodobně nejpokročilejší stíhač, který byl v té době k dispozici.
Ale Defender byl drahý a díky tomu a jiným politickým faktorům se nedočkal širokého užití v Říši a jednotky byly přiřazeny pouze elitním pilotům. Po smrti Palpatina byl TIE Defender i nadále viděn v užívání Imperiálním Pozůstatkem a byl zapojen do četných konfliktů až do války s Yuuzhan Vongy.

Kokpit vypadal stejně jako u jiných stíhaček, avšak narozdíl od nich měl letoun trojici křídel. Jejich ukotvení bylo posunuto dozadu, aby se zachoval poklop kokpitu. Křídla měla stejný tvar jako Interceptory, ale byla vylomená směrem ven od trupu. Jeho zaměřovací systémy byly navrženy tak, že dokázaly zaměřit více nepřátel naráz. Byl na to také dostatečně vybaven. Na spodních křídlech nesl čtyři laserová děla a na horním křídle dvojici iontových děl. Také byl vybaven odpalovači raket, které se nacházely pod kokpitem. Měl také nainstalovaný nový model iontových motorů a trojici manévrovacích trysek na křídlech. Trysky dovolovaly stíhači mnohem lepší manévrovatelnost a motor zvyšoval rychlost o 40% oproti původním TIE.


Technické parametry

Výrobce:
Sienar Fleet Systems
Hyperpohon: 2.0
Výzbroj: 4x L-s9.3 laser, , 2x NK-3 iontový kanon. 2x Raketomet
Posádka: pilot
Náklad: 65 Kg


by Wrait

Zpět na seznam Imperialní vzdušné techniky

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.