[ Webhosting profitux.cz ]
Gamma bojový raketoplán

 Gamma bojový raketoplán
Tento raketoplán sloužil pro přesun Spacetrooperů na místo určení. Standardním postupem bylo přiletět raketoplánem do blízkosti cílové lodě a přichytit se k ní pomocí projektoru tažných paprsků, nebo za pomocí harpuny. Případně bylo možno ochromit nepřátelskou loď několika dobře umístěnými zásahy turbolaserů. Po tomto přišel na řadu výsadek Spacetrooperů, kteří měli přemoci posádku a obsadit loď.
Raketoplán byla rozdělen na dvě hlavní části. Kokpit, kde osádka pěti mužů jednak řídila raketoplán a také sledovala „své“ Spacetroopery. Druhou hlavní částí byl přepravní prostor za kokpitem ve kterém bylo 40 udržovacích úseků pro brnění spacetrooperů. Power amorySpacetrooperů v jednotlivých úsecích bylo neustále dobíjeny a připraveny k použití. Pro urychlení výsadku byl každý jednotlivý úsek vybaven rozkládacími dveřmi do volného prostoru, takže vojáci mohli rychle opustit raketoplán a přejít do volného prostoru.
Bojový raketoplán třídy Gamma byl chráněn mocným štítem, na jehož výrobu nešlo 25% energie z reaktoru, ale rovných 62%. A více než polovina šla do předních štítů, aby raketoplán vydržel těžkou palbu, když zastavil v blízkosti nepřátelské lodě a přichytil se k ní.
Stroje třídy Gamma byly schopné letu jak v atmosféře, tak ve vesmíru a také cestování nadsvětelnou rychlostí. Byly vybaveny hyperpohonem třídy 2, ale ztráceli na svém navigačním počítači, který umožňoval jen tři skoky. Minimálně jeden raketoplán třídy Gamma s dostačujícím počtem Spacetrooperů byl ve výzbroji většiny velkých lodí.

Technické parametry

Výrobce:
Sienar Fleet Systems
Délka: 30 m
Šířka: 13 m
Výška: 9 m
Maximální rychlost: 64 MGLT
Hyperpohon: třída 2, záložní třída 18
Štíty: ano
Výzbroj: 4x turbolaserová děla, 2x iontové kanóny, 1x vrhač střel, standardně s 15 raketami, 2x projektory tažných paprsků, 1x harpuna
Posádka: 5, minimálně 1
Náklad: 40 SPacetrooperů, 5 tun nákladu
Zásoby: 1 týden


by Mandalorian

Zpět na seznam Imperialní vzdušné techniky

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.