[ Webhosting profitux.cz ]
Zero-G assault stormtroopers

 Spacetrooper
Spacetroopeři, nebo též Zero-G bojoví stormtroopeři, byli členové speciální sekce imperiálního stormtrooperského sboru jejichž vybavení a výcvik byl specializovaný pro zajímaní neporušených nepřátelských lodí. Spacetroopeři byli, co se týče schopností a loajalitě k císaři druzí ze všech imperiálních jednotek. Před nimi byli už jen členové Císařovy královské stráže.
První Spacetroopeři se objevili za klonových válek. Byli jimi oddíly republikových Galaktických mariňáků, kteří v bitvě o New Bornalex zkoušeli prototypy spacetrooperských zbrojí. Zbraně na zbrojích však selhali a vojáci se museli pustit do boje zblízka. Impérium vyřešilo ono selhání výrobou nové zbroje, kterou vymyslel Dr. Nashiak Llalik a začala Spacetroopery využívat ve větší míře.

light verze Spacetroopeři používali speciální Zero-G zbroj, která byla dva metry vysoká se stejným interfacem co měla standartní stormtrooperská zbroj. Oblek hermeticky těsnil před vesmírným vakuem a měl nezávislý pohon, který Spacetrooperovi umožňoval pohyb a boj ve vesmíru po delší dobu. Krom pohonu byl jejich oblek vybaven pestrou škálou vybavení a výzbroje. Zbraňové systémy Zero-G zbroje zahrnovaly dvě paže, granátomet schopný vrhat otřesové, omračujicí a nebo plynové granáty, blasterové dělo na pravé rukavici a miniaturní protonový torpédomet na levé rukavici. Na každé rukavici také byly laserové řezačky, schopné proniknout lodním trupem.
V době, kdy se stavěla první Death Star se objevila další variace na Spacetrooperskou zbroj, která se však vetšího rozšíření nedočkala. Tentokrát šlo o standartní stormtrooperská zboj, hermeticka uzavřenou, s upravenou dýchací jednotkou a vlastním pohonem. Tato varianta nenesla žádnou speciální výzbroj a voják se musel spoléhat jen na to, co nesl v rukou. I když tato varianta ztrácela ve volném prostoru, díky tomu že byly menší byly také obratnější ve stísněných prostorách bez atmosféry nebo gravitace.
Později, během Thrawnova tažení se objevili Spacetroopeři ve zbrojích, které nebyly tak objemné, ale i tak byly mohutnější než standartní Stormtrooperská zbroj. Tato zbroj poskytovala Spacetrooperům větší flexibilitu, ale zároveň výrazně snižovala jeho palebnou sílu.


by Mandalorian

Zpět na seznam Imperiální pěchoty

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.