[ Webhosting profitux.cz ]
Advanced Recon Force (ARF) Troopers

ARF trooper ve standardním brnění
Tito vojáci pracují jako perfektně vycvičení zvědové, kteří kladou velký důraz na shromažďování informací a provádění překvapivých útoků na nepřítele.
Po ARF tuto službu převzali specializovaní řidiči AR-RT.

Vybavení
ARF jsou standardně vybavováni puškami DC-15A, DC-15S, Z-6, raketomety a termálními detonátory. Mají odlehčené brnění a vylepšenou helmu se zabudovaným dalekohledem. Také nosí brnění odpovídající prostředí planety, na které právě plní misi. Často používají AT-RT walkery. Ty pro ně ovšem představují velké nebezpečí, protože se tak přímo vystavují nepřátelské palbě. Jízda v AT-RT se podobá spíše jízdě na zvířeti než řízení stroje. Proto se ARF během výcviku prvně učí jezdit na živých tvorech a až poté jím je povoleno používat AT-RT.

Historie
ARF byli poprvé nasazeni do akce během klonových válek. Stejně jako většina klonů, i oni se zrodili na planetě Kamino, kde přísahali věrnost Republice. Díky jejich skvělým schopnostem provádět průzkum a poskytovat zcela nezpozorovaně přesné zprávy o nepřátelské činnosti se z ARF stal cenný majetek republikové armády.
Jedna dvojice ARF byla rozmístěna na planetě Teth před příletem Anakina Skywalkera a jeho učednice Ahsoky Tano, když se vydali na záchranu syna Jabby Hutta, Rotty.
Generál Mace Windu velel ARF jednotce v bitvě o Ryloth. Ta měla za úkol vypátrat a spojit se s twi'leckými bojovníky za svobodu, a poté infiltrovat město Lessu. ARF byli využiti k více agresivním útokům, a to pomocí AT-RT.
Většina ARF nasazených v bitvě o Ryloth se později podílela na operaci, jejíž cílem bylo zničit největší továrnu na výrobu droidů, která kdy byla postavena.

Známí členové
"Razor"
"Stak"
"Waxer"
"Boil"
"Trapper"
CS-2207 "Boomer"
Clone Commander Trauma

Bojové nasazení
Bitva o Teth
Bitva o Ryloth
Bitva o Umbaru


by Dumby

Zpět na seznam vojsk republiky

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.