[ Webhosting profitux.cz ]
Zbraně

Zbraně k boji nablízko
Ve světě Star Wars našly své uplatnění také různé druhy zbraní nablízko. Existují desítky, možná stovky různých druhů zbraní nablízko, které se zase dále dělí do poddruhů a někdy ještě dál. Zbraně na blízko bychom mohli rozdělit na energetické, sem patří třeba vibromeče, ale také snad nejznámější zbraň Hvězdných Válek, světelný meč. Další skupinu by tvořily zbraně neenergetické, a byla by tvořena například Gaffi Stickem písečných lidí. Neenergetických zbraní není příliš mnoho a jsou většinou využívány nějakou primitivní rasou.

Atlatl
Atlatl


Gaffi Stick
Gaffi Stick


Mythosaurská sekera
Mythosaurská sekera


Světelný meč
Světelný meč


Vibrorapír
Gaffi StickBlastery
Blasterů bylo v galaxii vyrobeno mnoho druhů, ale přece všechny pracují stejně. Všechny používají stejnou technologii, využívají tzv. "blasterový plyn", ze kterého vytvoří vysoko-energetický paprsek, který při zásahu způsobuje poškození všech běžných organických i anorganických materiálů. Po stiknutí spouště se plyn dostává do konverzní komory, kde je vystaven energetickému výboji ze zdroje, který plyn přehřeje a tak vzniká výboj, který ještě usměrní prismatické krystaly a poté již výboj opustí obrovskou rychlostí hlaveň. Ruční blastery jsou schopny vystřelit tento paprsek až do dálky 30 m a některé až 120 metrů. Když se k moci dostalo impérium, každý kdo měl tuto zbraň, ať už jakýkoli typ, byl potrestán. Dovolit si nosit tento skvost mohli jen členové Imperiálních jednotek, ale ať se impérium snažilo jakkoli dlouho se toto nařízení neudrželo. Nová Republika chtěla to samé, ale dopadlo to stejně jako za dob Impéria.

CR-2
CR-2


DC-15s
DC-15 Side arm


DE-10
DE-10


DH-17
DH-17


DL-44
DL-44


ELG-3A
ELG-3A


Q2
Q2


Security S-5
Security S-5


Westar-34
Westar-34Pušky
Pušky jsou vlastně jen větší a účinější verze blasterů. Pušky ve většině případů používá jen armáda, protože pro pašeráky, lovce odměn, vrahy nebo třeba jen obyčejné občany Galaktické republiky (Impéria) jsou pušky příliš velké, nepohodlné a nápadné. Jsou účinější než blasterové pistole a také mají větší dostřel. Mohou být automatické, střílet dávky, nebo mohou vystřelit rozptýlenou skupinu blasterových paprsků a tedy sloužit jako brokovnice. Je jich nepřeberné množství a každá zbraň je trošku odlišná, a proto se dají jen těžko roztřídit do skupin, protože takových skupin by bylo příliš mnoho, nebo příliš málo.

A280
A280 blaster rifle


ARC-9965
ARC-9965 blaster rifle


DC-15
DC-15


DC-17m
DC-17m


E-11
E-11


EE-3
EE 3


Wookie bowcaster
Wookie bowcaster


Z-6 Rotary blaster cannon
Z-6 Rotary blaster cannon


© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.