[ Webhosting profitux.cz ]
Světelný meč

Hlavní a jedinou zbraní Jediů a Sithů a také znakem jejich příslušnosti řádu je světelný meč. Byl vynalezen 10 000 let před událostmi s filmů. Skládá se z rukojeti a barevně svítící energetické čepele, která proniká vším kromě sebe sama a několika vzácných materiálů. Podle tradice si každý Jedi vyrábí svůj meč sám jako součást výcviku. Lze ho sestavit za pár dní, ale někdy to může trvat i několik měsíců. Jílec meče je dlouhý 20-30 cm a skládá se z baterie a soustav jednoho až tří krystalů, které soustředují energii do emitoru, kde se energie zviditelní jako barevný paprsek dlouhý asi metr. Po zapnutí vydává meč hluboký hukot způsobený tokem energie. Barva čepele závisí na barvě krystalu a má rozlišovací funkci:
 • Fialová - Jediové s fialovou čepelí se zaměřovali hlavně na Sílu a nejméně na boj. Asi nejznámější jediem s fialovou čepelí byl Mace Windu.
  Fialový světelný meč

 • Zelená - Jediové se zelenou čepelí se zabývali stejně bojem i užíváním Síly. Asi nejznámějším jediem se zeleným měčem byl mistr Yoda.
  Zelený světelný meč

 • Modrá - Jediové s modrou čepelí se zaměřovali hlavně na boj a nejméně se zabývali Silou. Asi nejznámějším jediem s modrou čepelí byl mistr Obi-Wan Kenobi.
  Modrý světelný meč

 • Červená - Světelné meče s červenou čepelí náleží příslušníkům Sithského řádu. Asi nejznámějším bojovníkem s červeným světelným mečem byl Darth Vader.
  Červený světelný meč
Kromě těcho barev jsou i meče oranžové, žluté, purpurové, stříbrné, modrozelené a mnoho dalších. Světelný meč lze vyrobit v několika variantách, které určují i následný styl boje s ním. Kratší a prohnuté jílce,jako měl třeba Hrabě Dooku, slouží k především technickému boji. Delší nebo dvojčepelové jílce, jako měl Darth Maul nebo před dávnými časy Sithský lord Exar Kun, slouží spíš k silovému způsobu boje.

Popis podélného řezu světelným mečem
Klikněte pro zvětšení obrázku

by Potan

Zpět na seznam zbraní

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.